לא חייבים רק קלסי: בלט מודרני 

לא חייבים רק קלסי: בלט מודרני 

עם כל הכבוד לקלאסיקה, אי אפשר בלי התפתחות. ההתפתחות מוסיפה אלמנטים חדשים, מרעננים, חיים חדשים. וכפי שלצד מוזיקה קלאסית יש גם מוזיקה מודרנית בסגנונות שונים, כך אותו הדבר גם במחול ואפילו בבלט. כן, לצד בלט קלאסי, צומח משהו נוסף. צומח ומתפתח לו גם בלט מודרני. ותאמינו או לא, גם לכם שווה להכיר את האיכויות שלו. לא לבנות בלבד, לא רק לילדים או לנערות. לכולם יש מקום לרקוד וליהנות.  

תחום הריקוד עובר שינויים משמעותיים ואף מהפכה של ממש בשנים האחרונות. אם בעבר, עולם הריקוד היה מוכר בעיקר בזכות הבלט הקלאסי והבלרינות דקות הגזרה והעדינות, הרי שכיום ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות ריקוד המשלבים טכניקות שונות, צלילים מיוחדים ותנועה חופשית ומשוחררת המאפשרת ביטוי והבעה עצמית.

 

התפתחות הבלט המודרני

בלט מודרני הינו פיתוח של הבלט הקלאסי שעבר התאמה לזמננו. המחול והבלט המודרני התפתחו במאה העשרים כתגובה והתפתחות לעולם הבלט הקלאסי שהתאפיין באסתטיקה לצד נוקשות וחוקים ברורים. עולם הריקוד והמחול מתפתח ללא הרף וכולל שינויים וגיוונים הנובעים מהרצון והכמיהה לחופש, שחרור וביטוי עצמי של הגוף והנפש. ריקוד הינו שפה לכל דבר וניתן לבטאה בדרכים מגוונות ושונות בהתאם לאופי של הרקדן. בלט מודרני משלב בין עקרונות וטכניקות של הבלט הקלאסי לצד חידושים עדכניים ועכשוויים. הגישה של הבלט המודרני מבוססת על התפיסה כי הגוף הינו מכלול המשלב כוח, מודעות וגמישות. ההבנה וההתייחסות לגוף כמכלול מייצרת חשיבה חדשה המהווה את הבסיס למחול המודרני.
 


בלט מודרני, כי למה להיות כלואים רק בתוך מסגרת 

אנו האחרונים שנתכחש לקסם המיוחד של הבלט הקלאסי. אין ספק שגם היום, יש לכך מקום והופעת בלט יכולה להיות מדהימה ואלגנטית. אבל יש בעיה אחת. הבלט כפי שהיה קיים בעבר הטיל הרבה מאוד מגבלות על הרקדניות ועל הרקדנים. הייתה מקובלת טכניקה מאוד קשיחה ולא היה מקובל לפרוץ משם הלאה. ואז הגיע בלט מודרני והראה שאפשר גם אחרת. זה טוב ויפה שיש את התנועות, הצעדים והפירואטים הקלאסיים. אבל טוב ויפה שאפשר גם אחרת. ודווקא הסגנון המודרני הוא זה שהרבה יותר מתאים עבור המציאות הנוכחית. וזה נכון גם לרקדנים חובבנים וגם עבור כאלה שרוצים או רוצות להפוך את התחביב לעיסוק מרכזי וחשוב בחיים. 


דימוי גוף ובלט 

אין ספק כי דימוי הגוף על פי הבלט הקלאסי מנוגד מאוד לממדים, למשקל וליציבה של מרבית האנשים. זה בסדר גמור שיש הורים שרוצים לרשום את הילדה לשיעורי בלט קלאסיים. אבל חשוב לא פחות שתהיה את האפשרות לבחור גם באפשרות היותר מודרנית. אפשרות שיכולה להתאים גם לרקדניות ולרקדנים שפחות מתחברים לסגנון המשדר קלילות אל אנושית או יציבה בסגנון מאוד מסוים.

 

מגוון סגנונות ריקוד באווירה משפחתית ותומכת

סטודיו R הוקם בשנת 2002 במטרה לטפח ולקדם ילדים ובוגרים בעולם המחול. רבים מיוצאי הסטודיו שלנו הינן רקדנים מובילים ומורים מקצועיים בתחום המחול. הסטודיו רוקדים מאות רקדנים במגוון סגנונות: בלט קלאסי, מודרני, ג'אז, היפ הופ ועוד. הסטודיו כולל להקות המעלות מופעים ברחבי הארץ ומשתתפות בתחרויות. אנו מקפידים לשמור על אווירה משפחתית, אוהבת ותומכת ומזמינים אתכם להצטרף למשפחת המחול והריקוד של סטודיו R.
 

גם אתם/ן תמצאו את הסגנון שמתאים לכם/ן

אם אתם רוצים להבין יותר על מחול מודרני ועל בלט מודרני, יש לכם את המקום שבו תוכלו להתרשם. תוכלו להצטרף וליהנות מסביבה תומכת, מדריכי ריקוד מהשורה הראשונה ועוד המון יתרונות. סטודיו R: המקום שלכן ושלכם לכל סוגי המחול שתמיד רציתם. מבלט ועד היפ הופ, ממודרני ועד ג'ז. שיעורים לקטנים ולגדולים. 
 

בלט מודרני 

x